25 Aralık 2007

SİMAY'IN PANÇO VE BERESİBERE:

7-8 yaş için

Nako süper inci lila ve mor ,nako turbo akıllı yün (lila - mor tonları)

4 numara şiş

Örülüşü:

Akıllı yünle 110 ilmek başlayarak 15 sıra 1 düz 1 ters lastik örün.

2 sıra düz örün.5'er ilmek ara ile tomurcukları yapın.(1 ilemten 5 ilmek çıkarın,bu beş ilmeği 5 sıra düz örün,tığ yardımı ile tekrar 5 ilmeği beraber örerek bir ilmek yapın,ilmeği şişe geçirip örmeye devam edin.)

Yine 2 sıra düz örün.

Lila rengi ipe geçerek 3 sıra haraşo örün.

Akıllı yüne geçerek tomurcuklu kısmı aynen tekrar edin.

Mor yüne geçip 3 sıra haraşo örün.Bu şekilde resmi takip ederek lastikten itibaren 17 cm olana kadar örün.

Örgünün düz yüzünde 5 ilmek örüp 2 ilmeği birlikte düz örerek eksiltin.Sıra sonuna kadar bu şekilde 5 ilmekte bir eksiltin.Arkayı ters örün.

Düz yüzde 4 ilmek örüp yine eksiltin.Sıra sonuna kadar aynı şekilde örün.

Sonraki sıralarda aynı işlemi "3 ilmekte bir "2 ilmekte bir şeklinde tepe kısmındaki ilmekler azalıncaya kadar tekrarlayın.10- 15 ilmek kaldığında ipinizi 2-3 karış uzunlukta bırakarak koparın iğneye geçirin.İğneyi ilmeklerin içinden geçirerek büzdürün kenarını dikin.
PANÇO:
berede kullanılan yünler + beyaz ve pembe yün (ben akıllı yünüm bittiği için pembe ile devam ettim)
6 numara tığ
Örülüşü:
105-110 zincir çekin.Resimde göründüğü gibi Ön orta ve arka orta için bir yere iki kutucuk yapın (sivriliği vermek için)16 kutucuk ön orta için 2li kutucuk tekrar 16 kutucuk arka orta için ikili kutucuk yaparak birleştirin.Döne döne her sırayı aynı şekilde örün ön ve arka ortalara iki kutucuk yapacağınız için her sırada artmış olacak.Anlatabildimmi bilmiyorum.Anlayamayan olursa resimleyerek anlatmaya çalışırım ilk fırsatta.
35 sıra örerek son sırayı tamamen trabzan olarak örün bitirin.Kenarlarına bütün renklerden karışık püskül yapın.Yakayı büzdürmek içinde zincir çekip uçlarına uydurma çiçekler yapıp geçirdim.2 yorum:

  1. NALANIM ELLERINE SAGLIK YINE COK GUZEL SEYLER URETMISIN, RENK UYUMU ISE AYRICA MUHTESEM OLMUS, SIMAY GULE GULE KULLANSIN.
    SEVDIKLERINLE YASAYACAGIN SAGLIKLI, HUZURLU VE MUTLU BIR YENI YIL DILERIM CANIM
    SEVGILER

    YanıtlaSil
  2. NALANIM ELLERINE SAGLIK YINE COK GUZEL SEYLER URETMISIN, RENK UYUMU ISE AYRICA MUHTESEM OLMUS, SIMAY GULE GULE KULLANSIN

    YanıtlaSil