31 Aralık 2008

HEDİYE BOYUNLUK

Tuğba'ya ördüğüm hediye boyunluk.Boynum boğazım sıcak olsun ama atkıda takamıyorum diyenler için boyunluklar çok güzel bir tercih olur.Takılıncada çok şık duruyor.Ben beğendiğim bir kaç modelin farklı kısımlarını uygulayarak ördüm boyunluğu.Boyun çevrenize göre ilmek atıp bir düz bir ters lastik ördükten sonra istediğiniz bir örneği yaparak tekrar lastik örerek bitirin.İki ucundan ilmek çıkarıp lastik örün ,bir tarafına ilik açmayı unutmayın.


Yeni yılın hepimize hayırlar getirmesini dilerim.Sağlıklı,mutlu ve savaşların olmadığı bir yıl olsun inşallah...Alize lanagold yünle 4,5 numara şiş kullanarak 98 ilmek atın .8 sıra 1düz 1ters lastik örün.Örgünün düz yüzünde örneğe geçin.Örnek:


1.ve 3. sıra: 2 düz 1 ters ,sıra sonuna kadar tekrar edilecek.


2:sıra :İlmekler görüldüğü gibi örülecek düzler düz tersler ters.


4. sıra:Bütün ilmekler düzBundan sonra bu 4 sıra 8 kere tekrar edilecek ,yine 8 sıra lastik örülüp örgü bitirilecek.


Sağ ve sol baştan ilmek çıkarılarak 10 sıra lastik örülecek bir tarafa ilik açılacak.

UYDURMA BERE
Alize lanagold batik - 6 numara şiş


Daha önce ördüğüm atkıya takım olsun diye uydurarark ördüğüm bere.Önce 16 ilmek başlayıp baş çevresi genişliği kadar atkının örneğinden örüp bitirdim.Kenar kısmından ilmek çıkararak 12 sıra kadar düz ördüm.İlmek sayımı 4 eşit parçaya bölüp eksiltmelerini yaptım.

8 yorum:

 1. hepsi çok güzeş,ellerine sağlık.mutlu yılar dilerim.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Yıldızcığım.Yeni yılın hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
 3. Hi, your work is very nice. I learned to do some crochet when I was a little girl, but I was never too much good, so I quit. Now I paint and do other stuff.
  Happy new year for you, your family and friends.
  Bye
  Lúcia
  www.fazemosdeconta.com

  YanıtlaSil
 4. Alnı secdelerde duran hatrına,Hesabı nefsine soran hatrına, Gözlerini ilimle yoran hatrına, Emaneti yoluna seren hatrına, Seni sevindiren söz hatrına, Kabe'de aglayan diz hatrına, Muhammed kokulu gül hatrına,
  Ya Rabbi! Alemi Affet!..HAYIRLI CUMALAR..

  YanıtlaSil
 5. Nalancığım ellerine sağlık sen yaparsın da güzel olmazmı? 2009 yılı mutlu, sağlıklı ve başarılı geçsin dilerim. Öptüm canım

  YanıtlaSil
 6. i agree your idea ! very nice blog

  YanıtlaSil
 7. Good article, good things, good feelings, good BLOG!

  YanıtlaSil
 8. If you could give more detailed information on some, I think it is even more perfect, and I need to obtain more information!
  runescape powerleveling

  YanıtlaSil