20 Şubat 2009

DÜĞMELİ SÜVETER

Sitemi ziyaret edenler uzun zamandır aynı şeylere bakmak zorunda kaldılar biliyorum ama ailece kurtulamadığımız bir grip virüsü ile uğraştık ne zamandır.Bir türlü geçmek bilmedi ve beni çok sarstı bu hastalık ,ancak toparlanıp dönebildim buraya.Ziyaretlerinizi eksik etmeyip bıraktığınız yorumlar için çok teşekkür ederim....Süveter biteli çok oldu tabii ama ancak ekleyebiliyorum.


Alize lanagold yün : 300 gr
5 numara şiş
10/11 yaş için


ÖN:
80 ilmek başlayıp 20 sıra 4 düz 2 ters lastik ördüm.30 cm kadar 3 sıra düz 3 sıra ters örüp kol kesimi için,4,2,2,1,1,1 şeklinde kesim yaptım.30 sıra kadar ördükten sonra yaka oyuntusu için önce ortadaki 15 ilmeği sonra her iki yandan her ön sırada bir 2,2,1,1 ilmek sonra 4sırada bir 1,1 ilmek kestim.18 sıra kesmeden örüp ilmekleri kapadım.


ARKA:
arkayıda aynı şekilde ördüm yaka kesimi yapmadım..Yan bantlar için ilmek çıkarıp 8 sıra 4 düz 2 ters kastik ördüm,ön bantlarda ilik açmayı unutmayın.

Yaka için omuzları diktikten sonra ilmek çıkarıp 4 ters 2 düz lastik ördüm kıvrıldığında ters olasın diye.Sonra yıkayıp havlu üzerine düzgünce iğneleyip gerdirdim.

En son kollar için ilmek çıkarıp lastik ördüm.Kol altına gelen kısımları üst üste koyarak ilmek aldım.11 yorum:

 1. geçmis olsun.
  süveter harika olmus rengide bi okadar güzel eleriniz sağlık

  YanıtlaSil
 2. Geçmiş olsun, çok salgın, oğluşumda iki kere tekrarladı, neyse bana bulaşmadı. Çok şık olmuş, ellerine sağlık, renkte çok hoş
  Sevgiyle kal

  YanıtlaSil
 3. YÜREK UMUTLARA GEBE OLDUĞUNDAN BERİ, AYRILIKLARA HİÇ YENİK DÜŞMEDİK BİZ, GÖNLÜMÜZ DARAĞACINDA OLSA BİLE DOSTA SELAM GÖNDERMEYİ, UNUTMADIK...

  YanıtlaSil
 4. Yürek dikene konsa,kanimiz dosta gider.
  Güller vuslatlansa canimiz dosta gider.
  Sevgiler dua olur,dualar dosta gider.
  Bu dost dostuna hayirli kandiller diler.

  YanıtlaSil
 5. Parmaklarımızın arasındaki bereketi duayla yakalamak, sevginin hoşgörünün yolunu duayla aydınlatmak, bağışlanmış olmanın tadına duayla ermek. Bir cennet temennisi. Bir huzur beklentisi. Bir gözyaşı serpintisi. MEVLİT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

  YanıtlaSil
 6. çok geçmiş olsun nalan abla ben altın örgüden özge bende yeni bir blogger kullanıcısıyım ve senden öğreneceğim çok şey var emeğine sağlık.

  YanıtlaSil
 7. Lovely!!!!!!!
  Hugs for you.
  Sônia Maria

  YanıtlaSil
 8. Nalancığım, epey oldu yoksun ortalarda, umarım iyisindir.
  Sevgiyle kal

  YanıtlaSil
 9. ben saniye iyigunler nalan hanımcıgım bemimbir ricam var ben çeyizlik almak istiyorum alabilecegim uygun yerönerirmisin teşekkurederim

  YanıtlaSil
 10. CANIM MERHABA
  ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELLERİNE SAGLIK
  BENDE SENİN ÖRGÜDEN YOLA ÇIKARAK KIZIMA ÖREYİM
  KIZIM DA 12 YAŞINDAAAA
  SEVGİLERRRR

  YanıtlaSil